Edirne Cam Balkon

Edirne Gergi Tavan

Edirne Gergi Tavan

Gergi Tavan, ısı verilerek şekil alabilen ve farklı mekanlarda, farklı tasarımlarda uygulanabilen bir tavan dekorasyon sistemidir. Yapılarda dekorasyon amacıyla uygulanan bu gergi tavan sistemleri ilk olarak 1940'lı yıllarda Fransa'da kullanıma başlanılmıştır. 
Gergi Tavan sistemleri, yapısında bulunan Polivinil Klorür (PVC) polimer maddesi sayesinde insan sağlığına zarar vermemektedir. 

Günümüzde en çok tercih edilen tavan dekorasyon sistemi olan Gergi Tavanlar, eskiden yeterli teknolojik imkanlar olmadığı için sarkma, çökme ve sararma gibi durumlar meydana getirerek kötü görüntü oluşturuyordu. 1970'li yılların başında Gergi Tavan sistemleri teknolojiyle birleşerek daha hijyenik ve kaliteli malzemelerden yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise yapımında kullanılan PVC malzemesi sayesinde hem şık bir görüntü oluşturuyor hem de insan sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturmuyor. 

Gergi Tavan Avantajları
  •  Estetiktir ve her türlü mekana istenilen formlarda uygulanabilir,
  •  Düzgün ve pürüzsüz bir yüzey oluşturur,
  •  Montajı kısa bir sürede tamamlanır
  •  Ses ve ısı korunumunu sağlar,
  •  Toz tutmayan yapısından dolayı herhangi bir temizlik ve bakım masrafına gerek duyulmaz.

Gergi Tavanın bu özellikleri ve uygun maliyeti sayesinde günümüzde oldukça sık kullanılan bir tavan dekorasyon sistemidir. 
Bizler Edirne Yapı firması olarak profesyonel ustalarımızla birlikte en kaliteli gergi tavan uygulama hizmetini sunmaktayız.