Edirne Cam Balkon

Edirne Saten Alçı Ustası

Edirne Saten Alçı Ustası

Saten Alçı, sıvanmış olan yüzeylerin üst katmanlarının pürüzsüz bir yüzey haline gelmesi için uygulanan toz halinde, ince bir malzemeden üretilmiş alçı sıva türüdür. "Saten" kumaş benzetmesini ise alçı sıvanın pürüzsüz özelliğinden dolayı almıştır. Saten Alçı makine ve el ile yapılabilmektedir. Saten alçı; alçıpan, çimento ve alçı bazlı sıva kullanılmış yerlerde, duvar kağıdı ve boya gibi son kat uygulama yapılacak yerlerde kullanılabilmektedir.

Saten alçının geliştirilmiş kimyasal yapısı sayesinde uygulandığı yüzeylerdeki pürüzleri kaldırır, boşlukları doldurur ve kalıp hatalarını yok eder. Böylece uygulanan yüzeylerin daha düzenli görünmesini sağlar.
Uygulandığı yere çabuk yapışır, hızlı kurur ve dayanıklıdır. Yüzeyde büyük boşluklar, çatlaklar ve kırıklar varsa saten alçı işlemi uygulanmaz. Saten alçı, yüksek ısı ve nemin bulunduğu yüzeylere uygulanmaz. Aksi taktirde insan sağlığı için olumsuz şartlar oluşturabilir. 

Edirne Yapı olarak bizler, bünyemizde barındırdığımız tecrübeli ustalarımızla sizler için Saten Alçı Uygulama hizmeti sunmaktayız. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve teknik bilgiler doğrultusunda sizler için en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.